Databáze nebezpečných výrobků

Acorelle opalovací olej "Sun oil"

Hlášení RAPEX 40/2016

Opalovací olej zabalený v hnědé lahvičce s bílým štítkem. Potisk s informacemi o výrobku je bílooranžový. Objem 75 ml.

Typ výrobku Ref 4602, 8511L7301, datum spotřeby 12/2017
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Podle seznamu ingrediencí neobsahuje tento opalovací krém žádný UV filtr ze seznamu uvedeného ve směrnici o kosmetických výrobcích, přestože ochrany proti slunci lze dosáhnout pouze těmito UV filtry. Výrobek místo toho obsahuje olej karanja jako UV filtr a výrobek je označen jako "opalovací olej s vysokou ochranou SPF 30" a "Opalovací olej efektivně chrání kůži proti škodlivým efektům UVA a UVB paprsků". Opalovací výrobek bez povoleného UV filtru představuje možné riziko při vlivu UVA a UVB záření.

Země původu Francie
Rozpor s

Podle doporučení Komise týkající se efektivity výrobků k ochraně před slunečními paprsky a tvrzení, které se Podle doporučení Komise týkající se efektivity výrobků k ochraně před slunečními paprsky a tvrzení, které se k této ochraně vztahují (2006/647/ES), výrobky k ochraně před slunečními paprsky musí chránit před UVB i UVA záření, aby se zabránilo popálení a poškození spojenému se stárnutím kůže kvůli záření a vyvolané fotoimunosupresi.

Čárový kód 3700343046020
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (distributor, prodejce).

Datum publikace 14.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit