Databáze nebezpečných výrobků

Nubian Kids opalovací mléko ve spreji

Hlášení RAPEX 5/2020

200 ml opalovacího mléka pro děti s ochranným faktorem SPF 50 (vysoká UVA/UVB ochrana), odolné vůči vodě a písku.

Typ výrobku SPF 50; rakytníkový olej; vitamín E; D-Panthenol
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Skutečný ochranný faktor výrobku je nižší, než je uvedeno (naměřená hodnota: SPF 7,8). Dítě by tak nemuselo být dostatečně chráněno před UV zářením, čímž se zvyšuje riziko spálení nebo rakoviny kůže.
 

Země původu Slovensko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o kosmetických přípravcích. 

Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 02.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Jan H. 9.2.2020 18:55

    Vzkaz pro výrobce : za tento výrobek bych vás zavřel a všechny další,kteří deklarují ochranný faktor vyšší než je skutečnost s takovým rozdílem.Rakovina je největší svinstvo,které lidstvo postihuje a zřejmě za to mohou lidé s takovým chováním jako VY !!!!! Vše pro honbu za penězi.Zkonfiskoval bych majetek všech výrobců čehokoli,co by nebylo ze zdravotního hlediska v pořádku.JEDOVATÉ VÝROBKY NEPOTŘEBUJEME !!!!! Stejně nepotřebný je farmaceutický průmysl.Jejich výrobky nic neléčí,jen potlačují příznaky nemocí a potažmo vedlejšími účinky něco jiného způsobují .... Zlaté báby kořenářky,ty zabily,pokud vůbec,méně lidí .... Já sám vím o čem mluvím ....

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit