Databáze nebezpečných výrobků

Jardin opalovací lehátko

Hlášení RAPEX 45/2012

Skládací plastové opalovací lehátko s opěradly pro ruce a zádovým opěradlem se šesti pozicemi. S lehátkem lze rotovat a pohybovat díky dvěma kolečkům. Obal: plastová folie.

Typ výrobku Model: Antia 3722630
Kategorie Sport, turistika a fitness - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože mechanismus opěradla lze nastavit jednou rukou při používání lehátka a opěradlo se může nečekaně zavřít do horizontální polohy. Při tom může opěradlo rukou zranit ruce a prsty.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 581-1.

Čárový kód 8711245134468
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit