Databáze nebezpečných výrobků

Manufaktura olej do koupele "Original Wine Cosmetics"

Hlášení RAPEX 45/2012

Plastová láhev (vysoká 20 cm) s cca 2 cm otvorem, třemi štítky, víčkem se závity. Uvnitř je červená tekutina s pěnovou čepičkou barvy jahod se smetanou.
Vůně: sladká, ovocná. Chuť: nepříjemná, ale ne hořká.

Typ výrobku série: 1 02.0819/0206; datum spotřeby: 08 /2013 6 M
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože obsahuje 3,0 g/100g anioaktivního tenzidu, který může při spolknutí způsobit aspirační zánět plic. Děti by výrobek kvůli charakteristickému vzhledu, barvě a vůni mohly považovat za potravu.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8591113007038
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit