Databáze nebezpečných výrobků

ohňostroj Green Wall

Hlášení RAPEX 49/2019

Šedozelená kartonová krabice s potiskem lebek a sloganem "Harder, Better, Faster" obsahující baterii jednotlivých petard.

Typ výrobku Číslo schválení typu: 1646-F2-104-027-03 Výr.č..: 4059
Kategorie Ostatní - Ostatní
Riziko Popálení, poškození sluchu
Nebezpečí

Ohňostroj exploduje v příliš nízké výšce a ne postupně. Kromě toho je hladina akustického tlaku během exploze příliš vysoká. Části ohňostroje mohou zasáhnout okolní pozorovatele nebo uživatele, což může způsobit zranění, a nadměrná hladina hluku může poškodit sluch.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o pyrotechnice a příslušné evropské normy EN 16263.

Čárový kód šarže.: B150070
Země záchytu Ohlašující: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 08.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit