Databáze nebezpečných výrobků

Knock Out XXL Ohňostroj "Category F2 firework"

Hlášení RAPEX 52/2011

Ohňostroj se 100 kulatými, baterií poháněnými výstřely Flowerbed, pět souběžně probíhajících velmi hlasitých výstřelů stříbrné barvy. Prodává se v barevném obalu se vzorem a černým potiskem.

Typ výrobku Knock Out XXL
Kategorie Sport a turistika - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení, poškození sluchu
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože zapálení je příliš rychlé a výstřely následují téměř okamžitě, a proto nelze dodržet ochrannou vzdálenost 8 m. Hrozí také popálení, protože raketa se 100 kulovými výstřely má dvě zakryté pojistky místo zápalného kabelu (vedoucího ven).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o pyrotechnickém zboží 2007/23/ES a odpovídající evropské normy EN 15947.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 07.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit