Databáze nebezpečných výrobků

FERROKIT odstraňovač skvrn "Quitamanchas de oxido de hierro"

Hlášení RAPEX 3/2015

Odstraňovač skvrn na oblečení na bázi oxidu železa. V plastové tubě s červeným víčkem a červeným textem.

Typ výrobku 10 a 15 ml
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek je žíravý a chybí mu bezpečnostní informace a varování. Uzávěr není odolný vůči otevření dětmi a chybí varování před kontaktem s kůží.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, značení a balení látek a směsí a nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Čárový kód 8437012078017
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit