Databáze nebezpečných výrobků

HG odstraňovač silikonu "Heimwerk - Silikon Entferner"

Hlášení RAPEX 23/2016

Vnitřní obal: hnědý plastový kelímek o objemu 0,1 l, s bílým štítkem a bílým víčkem se závity. Vnější obal: bílá kartonová krabička s červenomodrým potiskem.

Typ výrobku série č.: 6602704/290
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje 10-20% látky 1-ethylpyrrolidin-2-on, která je toxická pro reprodukci, a (R) -p-mentha-1,8-dien, která je dráždivá pro kůži, ale na výrobku chybí požadované značení a varování. List s bezpečnostními údaji neobsahuje správně stanovená rizika spojená s výrobkem a uživatelé tak nejsou dostatečně informování o nebezpečích spojených s výrobkem.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP).

Čárový kód 8711577011116
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 12.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit