Databáze nebezpečných výrobků

Homelite Odfukovač listí - "Mighty Lite" backpack

Hlášení RAPEX 7/2010
Výrobek se prodává pod značkou Homelite. Je to odfukovač, vybavený 26 ccm motorem, který se používá k úklidu listí a dalšího zahradního odpadu. Výrobek je upevněn na rámu, který nosí uživatel na zádech, proto jméno "backpack blower" (batohový odfukovač).

Typ výrobku HBL26BP
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálení a požáru, protože palivová nádrž může unikat. Tento únik může být způsoben malou trhlinou, která by se mohla objevit ve výztuži nádrže, v místě, kam pasuje šroub pro upevnění nádrže k centrálnímu upevnění podpory zádového odfukovače. Trhlina může způsobit únik paliva z nádrže na oblečení a tělo uživatele. Palivo může také unikat na podlahu objektu, kde je produkt uložen.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o strojním zařízení.
Země záchytu Ohlašující: Francie, Další: Německo, Španělsko, Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů distributorem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit