Databáze nebezpečných výrobků

Oční stíny O´sun EYESHADOW

Jedná se o kosmetický přípravek - stíny na oči obsahující 15 stínů různé barvy v ploché černobílé plastové krabičce s odklápěcím průhledným víčkem s textem identifikující výrobek. Na dně krabičky je nalepena černá papírová etiketa, kde je uveden seznam přísad, jmenovitý obsah, kód ITEM NO.: 6052, symbol recyklace, symbol otevřeného kelímku (24M), země původu. Černá papírová etiketa je částečně přelepena bílou papírovou etiketou, kde je uvedena funkce kosmetického přípravku, země původu, neexistující název dovozce a EAN kód, symbol Zelený bod, značka shody CE, piktogram přeškrtnutá hlava dítěte 0-3, symbol recyklace a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např.: osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce nebo dovozce).

Typ výrobku ITEM NO.: 6052
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Čárový kód 8418868182930 (kód neexistuje)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 20.06.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit