Databáze nebezpečných výrobků

Ferrino Obaly lahve a placatky

Hlášení RAPEX 39/2011

Černé neoprenové obaly na termosky a lahve se značkou “Ferrino” a logem zabalené v kartonové krabici s obrázkem výrobku.

Typ výrobku není na samotném výrobku. Identifikační kód na 10 krabicích s placatkami(váha 79 kg): 868985—YMLU488024; Identifikační kód na 28 krabicích s lahvemi (váha 223 kg) 868985—YMLU488024.
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli značnému vystavení naftalenu (přítomný v koncentraci 4,7 mg/kg materiálu) a toluenu (přítomný v koncentraci 0,12 mg/kg materiálu).

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 04.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit