Databáze nebezpečných výrobků

Notice Elektronický zapalovač - Sada kuřáckých zapalovačů

Hlášení RAPEX 14/2010
Černý a stříbrný zapalovač se samozapalovacím mechanismem (přibližné rozměry: 7.2x2.5x0.8cm). Zapalovače jsou baleny v modré a bílé papírové krabici (50 kusů), na které je upozornění "Uchovávejte zapalovače mimo dosah dětí" v 6 jazycích (přibližné rozměry: 18x11.5x7.6cm). 

Typ výrobku položka č. X1037, kód na základně: 2003
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálení a požáru, protože nemá dostatečné zajištění proti použití dětmi. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, která stanoví, že pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem mohou být uváděny na trh.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 06.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit