Databáze nebezpečných výrobků

WOMAR nosítko na děti rain

Hlášení RAPEX 32/2019

Nosítko na děti vyrobené z látky s voděodolnou kapucí. Nosítko je určené dětem od 3 do 24 měsíců a o váze od 5 do 13 kg.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, úraz
Nebezpečí

Odolnost výrobku není dostatečná, nosítko by se mohlo poškodit. Následně by mohlo dítě vypadnout a utrpět zranění. poutko jezdce na zipu se může snadno oddělit. Malé dítě by jej mohlo vložit do úst a udusit se.
 

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13209.

Čárový kód 5902745120393
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 11.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit