Databáze nebezpečných výrobků

LC Noční světlo

Hlášení RAPEX 2/2010
Svítilna má tvar lampy s plastovým krytem a lze ho zapojit přímo do zásuvky. Plastové stínidlo lze oddělit bez použití nářadí. Svítilna je vybavená žárovkou typu E12. Hlavní součásti: objímka E12, vypínač (KC-995; 250 V; 3 A AC).

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože izolace mezi částmi pod proudem a přístupnými kovovými částmi není dostatečná a protože lze vyměnit žárovku, když je zařízení připojeno k síti. Hrozí také požár, protože plastové stínidlo není dostatečně odolné vůči teplu.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 12.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit