Databáze nebezpečných výrobků

Finding Nemo Noční světlo

Hlášení RAPEX 50/2010
Noční světlo (velikost 12,5 cm x 5 cm) vyrobené z PVC, s vypínačem. Stínidlo je ozdobené červenou rybou na modrém pozadí s červeným nápisem "NEMO".

Typ výrobku 91906
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože se stínidlo při použití přehřívá. Hrozí i úraz elektrickým proudem, protože je svítilna ozdobená obrázky atraktivními pro děti, což by mohlo vést k tomu, že s ní budou děti manipulovat, když je připojená k zásuvce.
Země původu Španělsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 8420406919065
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit