Databáze nebezpečných výrobků

Rum-Lux Noční světlo - Nocna Lampka

Hlášení RAPEX 48/2010
Noční světlo do zásuvky s vypínačem z PVC. Obrázek muže s hnědými vlasy, šedými kalhotami a tmavě červeným svetrem. Zabalené pod plastovým krytem.

Typ výrobku DY-XYD4B01
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože že vyrobený z materiálů, který není dostatečně odolný vůči teplu a může se deformovat, což by mohlo vést k zpřístupnění částí pod proudem. Představuje nebezpečí zvláště pro děti, protože je pro ně atraktivní svým motivem a děti by s ním mohly manipulovat, když je zapojený v zásuvce.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 5905003001403
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit