Databáze nebezpečných výrobků

Noční světlo "Mini Night Light"

Hlášení RAPEX 42/2014

Noční světlo, které se zapojuje přímo do zásuvky s bílou plastovou základnou, integrovanou síťovou zástrčkou a vypínačem. Kryt světla je z růžového textilu na kovovém rámu. Informace na výrobku: 230V; 10W; HEER X001. Zabaleno v průhledném plastovém blistru s označením: Moon Lamp; NIGHT LIGHT; TC1580 a dalšími informacemi.

Typ výrobku HEER X001 (na výrobku) TC1580 (na štítku v obalu)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kryt světla a žárovku lze odmontovat rukou, když je světlo zapojeno v zásuvce. V důsledku se uživatel při výměně žárovky může dotknout částí pod napětím. Materiál není odolný vůči horku a může se deformovat, takže se zpřístupní přímo části pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598-2.

Čárový kód 5906713858677
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit