Databáze nebezpečných výrobků

Euro-one Noční světlo - Home Decor Night Light

Hlášení RAPEX 40/2010
Noční světlo do elektrické zásuvky s vypínačem, kryt z bílého PVC s obrázkem létajícího prasete s křídly a textem "there is nothing so beautiful as the creation of a new life (nic není tak krásné jako stvoření nového života)". Baleno v žluté papírové krabici s průhledným plastovým okénkem.

Typ výrobku EP1300 (na obalu), QS -05 (na výrobku)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem a požáru, protože je vyroben z materiálu, který není dostatečně odolný proti teplu a ohni, a mohl by se tak deformovat, což by mohlo vést k obnažení částí pod proudem. To představuje riziko obzvláště pro děti, protože jej zdobí dětsky přitažlivý motiv, který by mohl vést dítě k manipulaci s výrobkem, zatímco je zapojen do zásuvky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normy EN 60598.
Čárový kód 8800130032139
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit