Databáze nebezpečných výrobků

The Simpsons Noční světlo - Bart

Hlášení RAPEX 50/2010
Noční světlo velikosti 12,5 cm x 5 cm, vyrobené z PVC, s vypínačem. Stínidlo je ozdobené obrázky Barta Simpsona se skateboardem na modrém pozadí. Prodáváno bez obalu.

Typ výrobku 91301
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože se stínidlo během použití přehřívá. Hrozí také úraz elektrickým proudem, protože má stínidlo obrázky atraktivní pro děti, které by mohly způsobit, že se svítidlem budou manipulovat děti, když je připojené do zásuvky.
Země původu Španělsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 8420406913063
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit