Databáze nebezpečných výrobků

Neon Nite Lite Noční lampa

Hlášení RAPEX 28/2010
NNL-34 noční lampa s vnějším krytem ve tvaru lva. NNL-35 noční lampa s vnějším krytem ve tvaru tučňáka. NNL-36 noční lampa s vnějším krytu ve tvaru dalmatina.

Typ výrobku NNL-34,NNL-35,NNL-36
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje pro děti riziko úrazu elektrickým proudem, protože lampy jsou pro ně atraktivní. Lampy nejsou vybaveny pojistkou, takže nemají nadproudovou ochranou.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje směrnici o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normě EN 60598.
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů dovozcem.
Datum publikace 13.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit