Databáze nebezpečných výrobků

Nissan Osobní automobil "Juke"

Hlášení RAPEX 51/2011

Osobní automobil
 

Typ výrobku Juke F15 vyrobený v Japonsku v období: 08.03.2010-12.05.2011 a ve Velké Británii v období: 23.03.2010-14.11.2011.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Možné rozpojení podpěry senzoru od sací trubice turbodmychadla by mohlo způsobit špatné naměření tlaku v turbodmychadlu. V důsledku může automobil náhle zastavit, aniž by bylo možné jej znovu nastartovat, což by mohlo vést k nehodě.

Země záchytu Ohlašující: Polsko, Další: Portugalsko, Španělsko, Norsko, Nizozemsko, Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Datum publikace 29.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit