Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Jantarový náhrdelník pro malé děti

Hlášení RAPEX 5/2012

Náhrdelník z kulatých korálků stejné velikosti oranžové a hnědé barvy (5mm). Náhrdelník má šroubovací zavírání a uzlíky mezi korálky.

Typ výrobku REF. 21850015
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože by se při pohybu dítěte mohl zachytit za pevné předměty. Výrobek dále představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části, které by děti mohly spolknout nebo vdechnout. Navíc chybí varování o nezbytnosti dozoru dospělého člověka nad dítětem, které má korálky u sebe.

Země původu Polsko
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu, ukončil prodej, informoval spotřebitele, že je výrobek nebezpečný a svolal od spotřebitelů. Dovozce navíc přidal ke každému výrobku varování.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit