Databáze nebezpečných výrobků

nevyhovující doplněk stravy "Green Coffee Bean"

Green Coffee Bean, zelená káva v balení 30 tablet, datum minimální trvanlivosti  10/2015

SZPI závadnou šarži doplňku stravy odebrala prostřednictvím internetového portálu Slevomat.cz, dovozcem výrobku pro Českou republiku je společnost GMR TECHNOLOGY s.r.o. z Opavy, výrobcem je dle průvodní dokumentace čínská společnost XIAN TIANXINGJIAN NATURAL BIO-PRODUCTS CO. LTD.

Typ výrobku tablety
Kategorie Jídlo a pití - Léky a doplňky stravy
Nebezpečí

Na spotřebitelském balení je uvedeno: Obsahuje 400 mg přírodního kofeinu v 1 kapsli, laboratorní analýza SZPI ale prokázala přítomnost kofeinu maximálně v množství 46 mg v jedné kapsli, přítomnost účinné látky je tak více než 8x nižší oproti deklaraci na obalu.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Inspekce nařídila neprodleně stáhnout předmětné šarže doplňků stravy z tržní sítě a s kontrolovanými osobami zahájí správní řízení o uložení sankce

Datum publikace 21.07.2014
Zdroj: SZPI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • kamila 25.11.2014 16:22

  I v tomto případě platí, že je nutné se řídit zdravým selským rozumem. Stejně jako v případě běžných potravin, tak i v případě doplňků stravy lze koupit kvalitní produkty, ale také šmejdy. Za mě tedy jako sportující a doplňky stravy spokojeně užívající... Vybírejte produkty od ověřených výrobců s historií, na základě referencí a přemýšlejte nad tím.

  reagovat

  R R
 • Val 25.7.2014 10:46

  napadá mne k tomu jen jedno " lidi, a jinak to máte v hlavě v pořádku "? Věříte na zázraky , že vám tablety zaručí hubnutí a pak se dívíte, že jste naletěli - co takhle sport, změna stravy, pravidelný pohyb, poradit se s doktorem a nespoléhat na pochybné preparáty z netu - když už tak snad z lékárny na doporučení doktora - jinak prodejci bych zastavila živnosták a nasolila pokutu a vám , co si stěžujete , že jste nalítli a neshubli - bičem bych vás hnala kolem bloku - uvíte jak bych jste hubli i bez "zázračných prášku " ohh ta lidská naivita :-(

  reagovat

  R R
  • filip 7.7.2015 09:17

   "jinak prodejci bych zastavila živnosták a nasolila pokutu"co to melete jak má asi vědět prodejce kolik je ve skutečnosti té a té látky ve výrobku.

   reagovat

   R R
 • Al 23.7.2014 05:48

  Koupil jsem kgysi tento rodukt,údajně na hubnutí.Zázuka vrácení peněz-PODVOD!!!!!!!!Efekt ýžádný(kromě ztráty peněz).Při reklamaci mi bylo sděleno,že chtějí fotky před a po používání tohoto preparátu,a lékařskou zprávu,což je protiprávní.Myslím,že tato společnost by měla být proklepnuta ČOI,Finančním úřadem a ostatními istitucemi.

  reagovat

  R R
  • Iv 23.7.2014 08:27

   Na trhu je spousta takových přípravků doplňků stravy a jak se v tom vyznat, aby si člověk i nepoškodil zdraví?!
   Souhlasím... chce to neustále kontroly a tvrdé sankce...
   Zajímalo by mě kde je na výrobku napsáno, pokud to tam vůbec je, že to pochází z Číny? Na fotkách to neni vidět a je to důležitá informace kde to bylo vyrobeno, ne zabaleno!!!

   reagovat

   R R

Přihlásit