Databáze nebezpečných výrobků

Champ Neobvyklý zapalovač

Hlášení RAPEX 35/2010
Zapalovač, který bliká, když je stisklé zapalování. Světlo svítí tak dlouho, dokud je tlačítko zapalování stisknuto. Stříbrné a oranžové tělo.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení
Nebezpečí
Výrobky představují riziko popálení, protože jsou atraktivní pro děti.
Země původu Čína
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, které zakazuje uvádět na trh zapalovače neobvyklého typu.
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 31.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit