Databáze nebezpečných výrobků

Neslte, Lighter Biscuit, Ginmiing a další Neobvyklézapalovače

Hlášení RAPEX 39/2010
Neobvykle tvarované zapalovače - vyrobené z plastu, s tryskou pro doplňování. Zapalovače jsou v podobě třívrstvých oplatek - rozměry 7,6 cm / 3 cm / 14 cm, s různými nápisy - Neslte, Lighter Biscuit, Ginmiing a dalšími.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobky představují riziko popálení a požáru, protože jsou atraktivní pro děti.
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, které zakazuje uvádět na trh zapalovače neobvyklého typu.
Čárový kód 6 982009 08 1919
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 28.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit