Databáze nebezpečných výrobků

Neobvyklé zapalovače - Saaili / Whrh Bghhyrriy

Hlášení RAPEX 38/2010
Kovové plynové zapalovače s tryskou pro doplňování. Mají podobu válcové plechovky od piva a jsou 6,2 cm vysoké. Ve spodní části zapalovače je svítilna s šesti světly, které lze aktivovat stisknutím tlačítka umístěného na straně. Tyto výrobky jsou baleny do kartonových krabic, z nichž každá obsahuje 6 položek.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko popálenin a požáru, protože jsou atraktivní pro děti. 
Země původu Čína
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, které zakazuje uvádět na trh zapalovače neobvyklého typu.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 21.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit