Databáze nebezpečných výrobků

Nefryt Zahradní nábytek - Oler

Hlášení RAPEX 6/2010
Venkovní skládací křeslo z tvrdého plastu v tmavě zelené barvě. Výrobek je zabalen v plastovém průhledném pytli. Na výrobku jsou štítky s informacemi o výrobku a obchodníkovi/výrobci. Max. 90 kg.

Typ výrobku 001322; HP 09
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli nedostatečné pevnosti područek, které mohou snadno prasknout, což může způsobit ztrátu stability uživatele a pád.
Již vzniklé úrazy Byla zaznamenána jedna nehoda a několik stížností.
Země původu Čína
Čárový kód 80180640356180
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit