Databáze nebezpečných výrobků

Nebezpečná elektrická páječka RongFei

Na obalu je pouze v anglickém jazyce uvedeno mj.: „HEATING TOOL“, „RongFei“, „220V/240V'', „60W“, „FOR INDUSTRIAL USE ONLY“, dále návod k použití s varováním před popálením a požárem při nesprávné manipulaci.

Typ výrobku Elektrický pájecí hrot 60W/230V zn. RongFei
Kategorie Ostatní - Stroje + nářadí
Riziko Popálení, poranění, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Zkouškou výrobku bylo zjištěno, že rukojeť se za běžného provozu roztaví a oddělí se od kovové části páječky. V důsledku toho hrozí uživateli úraz elektrickým proudem, popálení a vznik požáru. V případě poškození izolace vnitřního vodiče v oblasti kovové části páječky hrozí úraz elektrickým proudem. Kabel není řádně připevněn k rukojeti páječky, takže při jeho vytržení z rukojeti je opět uživatel vystaven riziku úrazu elektrickým proudem. Výrobek dále nebyl opatřen návodem k bezpečnému užívání v českém jazyce a značení výrobku bylo posouzeno jako nevyhovující.
 

Země původu Čína
Čárový kód 8591340004053
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce distribuci tohoto nebezpečného elektrického výrobku zakázala a doporučuje spotřebitelům, kteří si tento pájecí hrot RongFei zakoupili, aby jej v zájmu ochrany vlastního zdraví nepoužívali. U prodávajícího, kde výrobek zakoupili, mohou následně uplatnit právo z vady věci a od smlouvy odstoupit.

Datum publikace 14.03.2014
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit