Databáze nebezpečných výrobků

Seppälä náušnice

Hlášení RAPEX 43/2012

1. Visací kovové náušnice stříbrné barvy s kovovou hlavou zvířete a černým pírkem na ozdobu. Připevněno k růžovému plastovému štítku.

2. Visací kovové náušnice stříbrné barvy s kovovou hlavou zvířete a černobílým pírkem na ozdobu. Připevněno k růžovému plastovému štítku.

Typ výrobku 1. číslo na faktuře: 129790 B-SP 2. číslo na faktuře: 129790 ASP
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují kadmium v koncentraci vyšší než 0,01%. Koncentrace v hmotnostních procentech je:

1. Kovový materiál zvířecí hlavy 31 %.
2. Kovový materiál zvířecí hlavy 29 %.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 04.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit