Databáze nebezpečných výrobků

Gemini by Helen náušnice

Hlášení RAPEX 3/2015

Kovové náušnice ve tvaru čtverce s kruhy uvnitř. V některých kruzích je ozdobný kamínek. Náušnice jsou částečně vypouklé.

Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřeno: 11% hm.). Kadmium je klasifikováno jako škodlivé při požití nebo při kontaktu s kůží.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 2168450446248
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Hana 21.5.2015 01:47

    Ahoj, objednala jsem si náušnice přes internet (http://www.dioart.cz/sperky-a-moda/nausnice/nausnice-a-heunis-can-can-mor-3-07.html) a nevím, jak zjistit jestli jsou nezávadné. Je nějaký jedoduchý domáci test?
    Díky

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit