Databáze nebezpečných výrobků

Fashion Jewelry náušnice a náhrdelník

Hlášení RAPEX 21/2013

1) Náušnice ze stříbrného kovu s červenými květinami z kovového drátu pokrytého červenou nití. Na připevněném černém štítku je text: "Fashion Jewelry". V plastovém sáčku.  2) Náhrdelník obsahující černé plastové vlákno a žlutý kulatý přívěšek z kovového drátu a žluté niti. Zapíná se na kovové zapínání s nastavitelným řetízkem.

Typ výrobku 1) HP016 2) HP060
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují nikl, který se uvolňuje z kovových částí rychlostí až: 1) 35 µg/cm²/týden, což přesahuje limit 0,2 µg/cm²/týden pro výrobky do uší a 2) 1,4 µg/cm²/týden, což přesahuje limit 0,5 µg/cm²/týden pro výrobky, které jsou v dlouhodobém kontaktu s kůží.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 14.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit