Databáze nebezpečných výrobků

Niia Náušnice a náhrdelník

Hlášení RAPEX 23/2012

1) Kovové náušnice s černou kovovou ozdobou tvaru kosočtverce. Prodává se ve třech barvách - stříbrná, růžová a černá. Každý pár náušnic je připevněn k plastovému štítku s textem: “nickelfree” a zabalen v plastovém sáčku.

2) Náhrdelník se stříbrnou kovovou ozdobou tvaru kosočtverce. Prodává se ve třech barvách - stříbrná, růžová a černá. Každý náhrdelník je připevněn k plastovému štítku s textem: “nickelfree” a zabalen v plastovém sáčku.

Typ výrobku 1) zboží č. 72500 2) zboží č. 72503
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože kovový materiál částí ve tvaru kosočtverce obsahuje 81-91 % kadmia, což přesahuje 0,01%.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 23.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit