Databáze nebezpečných výrobků

Natural Products Ltd Lesk na rty - zábavné malé koláčky - Lesky na rty

Hlášení RAPEX 33/2010

Lesky na rty zabalené ve čtyřech plastových květináčích ve formě malých koláčků (malinový smetanový dort, krémový koláč, dort z lesních plodů, jahodový krémový dort). Ve spodní části obalu je napsáno následující: složení lesku na rty, hmotnost, číslo šarže, čárový kód, země původu a varování "nebezpečí udušení, chraňte před dětmi, nejezte." Na obalu je také štítek, na kterém je napsáno: "Naughty but Nice", "4 yummy mini pots of juicy, Lip Gloss, delicieux petits pots de Lip Gloss, Delectable little cakes, Excellents petits gateaux".

Typ výrobku Číslo šarže: 2966
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože imitace koláčů mohou být zaměněny s reálnými dorty a děti by je mohly spolknout.

Země původu Tchaj-wan
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5060081143763
Země záchytu Ohlašující: Kypr, Další: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit