Databáze nebezpečných výrobků

Energy Armor náramek

Hlášení RAPEX 1/2022

Náramek s radioaktivním materiálem. 

Plastový sáček.

Typ výrobku 609132886690
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Ohrožení životního prostředí, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje radioaktivní materiály, které nepřetržitě vyzařují ionizující záření. Uživatel by proto mohl být vystaven nadměrné úrovni ionizujícího záření, které může mít nepříznivé zdravotní účinky, včetně podráždění kůže a poškození tkání a DNA.

Země původu Nizozemsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o základních bezpečnostních normách pro ochranu před nebezpečím vyplývajícím z expozice ionizujícímu záření.

Číslo šarže 609132886690
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Platné od: 16/12/2021

Datum publikace 11.01.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2022. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit