Databáze nebezpečných výrobků

Beauty Náramek

Hlášení RAPEX 26/2011

Souprava náramků z nerezu skládající se ze 3 náramků barvy stříbrné, zlaté a bronzové. Levý a pravý kroužek náramku jsou spojeny středovým kroužkem. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku zboží č.: EBO2
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hodnoty uvolněného niklu jsou příliš vysoké vzhledem k tomu, že je výrobek určen pro použití v dlouhém kontaktu s kůží (1.5 µg/cm2/týden).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 01.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit