Databáze nebezpečných výrobků

ZTIZ náramek

Hlášení RAPEX 7/2015

Kovový náramek s korálkem ve tvaru Buddhy. Na náramku jsou korálky stříbrné barvy a jeden větší. Připevněn černý štítek se stříbrnou značkou.

Typ výrobku BR10123
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje kadmium a olovo (naměřeno až 12% hm. a 3% hm.). Kadmium může při požití nebo vdechnutí způsobit poškození orgánů a rakovinu. Olovo je pro lidské zdraví škodlivé a je nebezpečné pro životní prostředí.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 7350044135316
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit