Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Náramek "Beaded Bracelet"

Hlášení RAPEX 24/2012

Náramek s navlečenými semínky rostliny identifikované jako Abrus pectatorius (sotorek obecný). Náramek se skládá z 62 červenočerných semínek svázaných dohromady. Další dvě černá semínky jsou na koncích náramku. Korálky mají průměr cca 5 mm.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní nebezpečí, protože tato semínka uvnitř obsahují toxin abrin. V případě probodnutí a pozření by semínka mohla být extrémně nebezpečná.

Země původu Indonésie
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.

Datum publikace 29.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit