Databáze nebezpečných výrobků

DEKANG náplň pro elektronické cigarety

Hlášení RAPEX 49/2015

Náplň do e-cigaret v průhledném obalu s nalepeným rozkládacím štítkem, který není zcela připevněn. Dodává se v kartonové krabičce.

Typ výrobku DESERT (24 mg)
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin (25 mg/ml) a neobsahuje správný bezpečnostní štítek s textem upozorňujícím na nebezpečí, bezpečnostními pokyny nebo varování před kontaktem s kůží. Uživatel proto nemá dostatečné informace o nebezpečí kontaktu výrobku s kůží nebo požití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Čárový kód 6957046620034
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit