Databáze nebezpečných výrobků

LIQUIDPure náplň do elektronických cigaret "EXOTIC"

Hlášení RAPEX 44/2015

Náplň do elektronické cigarety v lahvičce o objemu 10 ml s bílým víčkem se závity a bílým štítkem dodávaná v kartonovém obalu s obrázkem různých druhů ovoce (kiwi, banán, granátové jablko apod.) na bílém pozadí.

Typ výrobku 6mg/ml nikotinu, příchuť exotic, datum spotřeby: 05/2016
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek neobsahuje správný bezpečnostní štítek s upozorněním na rizika, doporučením ke správnému a bezpečnému použití, jak je vyžadováno pro toxické směsi. Uživatel proto nemá nezbytné informace o nebezpečí při kontaktu s kůží nebo požití.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Čárový kód 5904730045056
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit