Databáze nebezpečných výrobků

Feellife Feel alive náplň do elektronických cigaret "E-liquid extract from pure essential oil"

Hlášení RAPEX 21/2014

Náhradní náplň do elektronických cigaret o objemu 10 ml.  Obal má bílé víčko, které není odolné vůči použití dětmi. Na modrém papírovém obalu je piktogram označující riziko "T".

Typ výrobku Pmall, 18 mg
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože na něm není jednoznačně zmíněno, že obsahuje nikotin (1,82%), výrobek nemá dětskou pojistku a chybí mu bezpečnostní štítek s označením, bezpečnostním doporučením a varováním před kontaktem s kůží. Uživatel proto nemá žádné informace o nebezpečí při styku s kůží.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.06.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit