Databáze nebezpečných výrobků

Special smoke náplň do elektronických cigaret "Avellano"

Hlášení RAPEX 21/2014

Průhledná náplň do elektronických cigaret a podobných zařízení. Obal: poloprůhledný plast s bílým víčkem a modrým kroužkem se zmínkou "nicotine-free". Značka je natištěná růžovým písmem na bílé nálepce připevněné k lahvičce.

Typ výrobku SS01042013/NC)
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin (0,82/mg/ml), přestože je speciálně zmíněno, že je bez nikotinu. Na výrobku chybí příslušný bezpečnostní štítek s označením rizik. Uživatel proto nemá žádné informace o nebezpečí při styku s kůží nebo inhalaci.

Země původu Itálie
Čárový kód 7643400045702
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.06.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit