Databáze nebezpečných výrobků

Megareth náplň do elektronických cigaret "Air Frankfort"

Hlášení RAPEX 25/2014

Lahvička o objemu 10 ml s víčkem se závity.

Typ výrobku 1) 18 mg a 2) 6 mg nikotinu, série B/210313
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

1) Výrobek obsahuje více než 1 % nikotinu (20,36 mg/ml, špatně označených jako 18 mg/ml). Výrobek neobsahuje odpovídající bezpečnostní štítek s údaji o riziku, bezpečnostními pokyny a varováním před kontaktem s kůží.

 2) Obsahuje nikotin (špatně označeno jako 6 mg/ml, ve skutečnosti 6,34 mg/ml) a chybí štítek s údaji o riziku spojeným s výrobkem. Uživatel proto nemá žádné informace o rizicích spojených s vdechováním výrobku nebo kontaktu s kůží.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit