Databáze nebezpečných výrobků

Nobacco Náplň do elektronické cigarety

Hlášení RAPEX 34/2012

Náplň do elektronické cigarety v průhledné lahvičce (výška: 9 cm, průměr základny: 2,2 cm, objem: 20 ml) s bílým víčkem s dětskou pojistkou. Náplň má třešňovou vůni a na lahvičce je nápis “0 mg”, který znamená, že neobsahuje nikotin. Lahvička je zabalena v bílé kartonové krabičce (Rozměry cca: 9,5x2,4x2,4cm).

Typ výrobku Cherry, 20 ml
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje nikotin v koncentraci 8 mg/g, takže spadá do kategorie "toxický" při kontaktu s kůží. Na obalu však není bezpečnostní štítek (žádný piktogram, informace i rizicích, doporučení, varování o nebezpečí při kontaktu s kůží nebo pečeť odolná vůči otevření dětmi). Uživatel proto nemá informace o vážných rizicích vznikajících při kontaktu s kůží.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • J@S 21.9.2012 19:59

    8,0 mg/g ?????? hmmm, dost dobrý

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit