Databáze nebezpečných výrobků

náplň do e-cigaret

Hlášení RAPEX 48/2019

Plastová lahvička obsahující 10 ml tekutiny pro doplněné e-cigaret prodávaná v kartonové krabičce v různých barvách v závislosti na příchuti. Výrobek byl také prodáván online.

Typ výrobku Příchutě: Apple Berry Crumble, Blackberg, Blackcurrant (Millions), Blue Raspberry, Blueberg Burst, Blueberry Crush, Bubblegum (Millions), Cherry Waves, Cola Bottles, Cola Ice, Cookie Dough, , Jam Roly Poly, Kiwi Lemon Kool, Neon Lime, Purple Slush, Rainbow blast, Raspberry Stix, Silver Tobacco, Spearmint (Millions), Strawberry (Millions), Strawberry Sensation a Summer Blaze, obsah nikotinu: 3, 6, 12, 18 mg/ml
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin (do 18 mg/ml), který je klasifikován jako akutně toxický, výrobek však neobsahuje leták poskytující spotřebiteli informace o bezpečném a správném použití přípravku. Uživatel proto nemá žádné informace, aby se vyhnul nebezpečí, která mohou nastat při kontaktu výrobku s kůží nebo při požití.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o tabákových výrobcích (2014/40/EU).

Čárový kód Unknown
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: Byla přijata opatření k uvedení výrobku do souladu s předpisy, distributor dodal informační leták všem maloobchodníkům v Irské republice, kteří jej mají umístit do každého jednotlivého balení. Svolání výrobku od uživatelů (distributor).

Datum publikace 30.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit