Databáze nebezpečných výrobků

VINIRETTE náplň do e-cigaret "Tabaco Rubio+"

Hlášení RAPEX 11/2015

Náplň do elektronických cigaret ve skleněné nádobě s růžovým víčkem. Složení: umělé aroma identické s přírodním, 1,2 propylenglykol, glycerin, ethanol, nikotin 0.5 %.

Typ výrobku 5 mg Nicotina
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Přítomnost nikotinu není správně označena na štítku. Lahvička neobsahuje odpovídající bezpečnostní štítek s informacemi o rizicích, bezpečnostními pokyny a varováním před kontaktem s kůží.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/45/ES o klasifikaci, balení a označování nebezpečných látek a směsí.

Čárový kód 4266290130009
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit