Databáze nebezpečných výrobků

euliQuid náplň do e-cigaret "Rum Martini"

Hlášení RAPEX 6/2015

Tři plastové lahvičky o objemu 10 ml s tekutinou s nikotinem (18 mg). Lahvičky se prodávají v kartonové krabici s průhledným oknem.

Typ výrobku Rum Martini flavour – UN 1993, sada EL07151
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin (0,2%), avšak jeho přítomnost není správně označena na štítku. Výrobek nemá bezpečnostní uzávěr odolný vůči otevření dětmi a nemá bezpečnostní štítek s informacemi o riziku, bezpečnostními pokyny a varováním před kontaktem látky s kůží. Uživatel proto nemá žádné informace o nebezpečí kontaktu látky s kůží. Štítek a obal navíc mohou být pro uživatele zavádějící, protože odkazují k pití a jsou atraktivní pro děti kvůli obrázkům.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP) a Směrnice 1999/45/ES.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 18.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit