Databáze nebezpečných výrobků

náhrdelník

Hlášení RAPEX 28/2021

Zlatý náhrdelník s přívěskem ve tvaru kočky ze sady náhrdelníku a náušnic. Výrobek se prodával také online, zejména prostřednictvím služby Wish.

Výrobek se prodává jednotlivě balený v sáčcích.

Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřené hodnoty do 0,19 μg/cm²/týden). Nikl je silný senzibilizátor a může způsobit alergické reakce, pokud se vyskytuje v předmětech, které přicházejí do přímého a dlouhodobého styku s pokožkou.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu.

Datum publikace 20.07.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit