Databáze nebezpečných výrobků

Fashion Jewelry náhrdelník

Hlášení RAPEX 36/2017

Dlouhý náhrdelník stříbrné barvy s modrým peřím, tyrkysovými korálky a stříbrnými a černými řetězy. K náhrdelníku je připevněn kartonový štítek. Výrobek je zabalen v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku Y57095
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Náhrdelník obsahuje kadmium. Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno (dovozce).

Datum publikace 10.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit