Databáze nebezpečných výrobků

Juelz náhrdelník "Tingeling "

Hlášení RAPEX 50/2014

Náhrdelník s řetízkem stříbrné barvy a krátkým přídavným řetízkem, který končí kovovou kapičkou připevněnou k uzavírání. Na řetízku je přívěšek stříbrné barvy ve tvaru víly s křídly s růžovými kamínky. K náhrdelníku je připevněn štítek.

Typ výrobku 3801
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kov kapky na konci kratšího řetízku obsahuje až 0,06 % hm. kadmia, které je klasifikováno jako škodlivé při požití, vdechnutí nebo kontaktu s kůží.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 502 376 903 801 0
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit