Databáze nebezpečných výrobků

Popolini náhrdelník k prořezávání zubů 1. "Iris Root"; 2. "Iris Root Mini Product"

Hlášení RAPEX 8/2014

Kousek kořene připevněný ke šňůrce, který se používá při prořezávání zubů kojenců. Na šňůrce jsou dva uzly. Délka kořene: až 3,8 cm. Délka provázku: až 21 cm (cca 50 cm v otevřené pozici).

Typ výrobku výrobek 1: zboží č. 064010-00/00, série IR13/07/42C1, výrobek 2: zboží č. 064009-00/00, série IR13/11/42CS
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Jelikož lze prostřední uzel snadno rozvázat, může být šňůrka příliš dlouhá a může způsobit uškrcení. Pokud se rozvážou oba uzly, dostane se dítě ke kořeni, který může způsobit udušení.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit